CTG Elektrik AŞ, EPDK Lisansını Aldı

İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş. olarak, sektördeki yenilikçi projeleriyle fark yaratmaya devam ediyoruz. %100 AVIAVIA sermayesiyle kurulan CTG Elektrik AŞ, Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) lisansını alarak elektrikli araç şarj üniteleri kurma iş kolunda faaliyet göstermeye başladı.

Başlangıç Noktaları ve Kurulum Alanları

EPDK lisansının alınmasıyla birlikte, CTG Elektrik AŞ’nin ilk etabında İstanbul, Ankara, Samsun, Eskişehir ve Tokat illerinde şarj istasyonları kurulacak. Şarj ünitelerinin konumlandırılacağı alanlar, müşterilerin en kolay ve hızlı erişim sağlayabileceği akaryakıt istasyonları, büyük otoparklar, konut siteleri, çevre yolları ve otobanların dinlenme tesisleri ile alışveriş merkezlerini (AVM) kapsıyor.

İstasyonların Kapasitesi ve Teknolojik Altyapı

İlk aşamada 50 şarj ünitesi ile faaliyete geçecek olan girişimimizin temelleri sürdürülebilir ulaşım vizyonuyla atıldı. Buna göre kapasite yetkinliğinin yanı sıra teknolojik alt yapı açısından da kalite kontrolden geçerek tam puan alan şarj istasyonlarımızda yer alacak ünitelerin, %5’i yüksek hızlı doğru akım (DC) şarj özelliği sunarken, geri kalanı alternatif akım (AC) şarj ünitesi olacak şekilde planlandı.

Deneyimli Personel ve Eğitim Programları

CTG Elektrik AŞ, teknik ve piyasa satış eğitimleriyle personelini bu projeye hazır hale getirmiş durumda. Deneyimli personel yetiştirilmesi amacıyla sunulan teknik eğitimler, kurulum ve operasyonel süreçlerin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlıyor. Aynı zamanda hazırlanan bu eğitim programlarıyla sektördeki rekabet gücümüzü de artırmış oluyoruz.

İnovatif ve Sürdürülebilir Çözümler

İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş. olarak, bu yeni girişim, yalnızca şarj üniteleriyle sınırlı kalmamış oluyor. Şirket bünyesinde, beyaz etiketli mobil uygulama ve yazılım platformları sunarak markaların elektrikli araç şarj pazarına entegrasyonunu kolaylaştırmayı sağlıyoruz. E-mobilite yazılım platformu, kapalı devre site/konut yazılım platformu, şarj noktaları operasyonel yönetim hizmetleri ve çağrı merkezi gibi yenilikçi yaklaşımlarla, elektrikli araç şarj pazarında fark yaratmaya hazırlanıyoruz. Oluşturulan proje kapsamında, sürdürülebilirlik hedeflerin oluşturulması doğrultusunda atılmış önemli bir adım olmuş oluyor. Gerçekleştirilen bu yenilikler sayesinde elektrikli yakıt istasyonlarının servis süreçlerini de geliştirmiş oluyoruz.

Geleceğe Yatırım

CTG Elektrik AŞ’nin EPDK lisansını alarak başlattığı bu projede, sürdürülebilir ulaşım çözümlerine yönelik önemli bir katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu yatırım, yalnızca çevreye duyarlı bir yaklaşım sunmakla kalmıyor, aynı zamanda elektrikli araç kullanıcılarına hızlı ve güvenilir bir şarj ağını İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş. ile beraber sağlamış oluyoruz.