İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş., Fortune 500’de Yükseliyor


Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Listesinde Büyük Atılım

Türkiye’nin en prestijli şirket sıralamalarından biri olan Fortune 500 Türkiye’nin 2023 yılı sonuçları açıklandı. 2022 yılı Fortune 500 Türkiye’de açıklanan verilere göre İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş. büyük bir başarıya imza atarak 94. sırada yer almıştı. Geçtiğimiz yılın Fortune 500 listesinde yeni sıralamasında yükselişini belli eden İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş., bu yıl tam 6 basamak yükselerek 88. Sırada yer aldı ve Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında kendini üst sıralara tekrar konumlandırmayı başardı.

Başarının Temelinde Müşteri Odaklı Yaklaşım ve Stratejik Yatırımlar

Fortune 500 Türkiye 88. sıralamaya yükselen başarının arkasındaki itici gücü anlatan İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş. CEO’su Hüseyin Latifoğlu, şirketin müşteri odaklı yaklaşımı ve stratejik yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini vurguladı. Hüseyin Latifoğlu, havayolu şirketlerine özel yakıt paketleri, esnek kredi limitleri ve rekabetçi fiyatlar sunarak sektörde öncü konumlarını korumayı başardıklarını ifade ederek, “Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda 3 yıldır faaliyette olan bir tesisimiz var. Şimdi ise Dalaman Havalimanı’nda yatırım değeri 4 Milyon Euro’nun üzerinde olan jet yakıtı depolama tesisimizin açılışı için geri sayım sürecinin heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Yurt Dışı Planlaması ve Yeni Yatırımlar

İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş.’nin başarısı sadece Fortune 500 Türkiye sıralamasıyla sınırlı değil. Uzun yıllara dayanan markalaşmış şirket statüsü sayesinde, yurt dışı büyüme hedeflerine de hız kazandırılması planlıyor. Orta Avrupa’da yeni bir depolama tesisi yatırımı yaparak bu bölgedeki satış hacimlerini artırmayı hedeflediklerini belirten Hüseyin Latifoğlu, bu sayede Avrupa’daki hakimiyetlerini daha da sağlamlaştırmayı amaçladıklarını ifade etti. İstanbul Jet, 175 uzman ekip üyesiyle beraber sektörel liderliği, geçen senenin ilk 5 ayına göre %21’lik büyüme ile gözler önüne seriyor.

Hedefler Daha da Büyüyor

2018 yılında kurulmuş olan İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş., global havacılık yakıt sektöründe kaliteli, uygun ve güvenilir yakıt tedarikçisi olma misyonuyla faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Havacılık yakıt sektöründe 100’den fazla müşteriye hizmet sunarak havayolu şirketlerinin Jet A-1 yakıt ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, İstanbul Marin Denizcilik Yakıtları A.Ş. olarak, denizcilik sektörüne uluslararası standartlarda deniz yakıtı tedarik hizmeti de veriyor.